Coraline (2009)

22. listopadu 2017 v 2:22 | Kallistó |  Movies

Dnes pro Vás mám něco ze sekce "movies", aby zde nebyly pouze písničky. Jako každý z nás miluji filmy, ovšem asi 90% filmů má knižní podklad a asi v 98% je vždy kniha lepší než film. Tím samozřejmě nechci říci, že filmy nejsou kvalitní, samozřejmě jen chci říci, že by lidé neměli tak přehnaně kritizovat jako to v dnešní době rádi dělají. Občas není špatné trochu přibrzdit a místo kritiky hledat i pozitiva, ale to je jen na úvod.
Jako první film jsem si vybrala Koralinku (česky Koralina a svět za tajnými dveřmi, anglicky Coraline), tento film je mým velmi oblíbeným, ač se na první pohled může zdát, že je určený dětem není to zcela pravda. Autorem Koralinky je Neil Gaiman. Tento můž patří mezi moderní spisovatele s opravdovým talentem a mezi jeho známá díla patří např. Sandman, kterého musí znát snad každý pořádný milovník komixů.
Film režíroval Henry Selick a byl poprvé uveden roku 2009.
Děj velmi připomíná Alenku v říši divů a přeci má své vlastní kouzlo a charakter díky kterému vám tento film zajistí nezapomenutelný zážitek.
Stručný děj - Jedenáctiletá Koralína Jonesová je zvědavé a neposedné děvče s rašící pubertou. O to bolestněji na ni doléhá, že se z města tepajícího životem odstěhovala do barabizny kdesi v "pustoprázdnu", kde na ni rodiče permanentně nemají čas a jediným vrstevníkem je kluk jménem Wybie, z něhož se vyklubal velmi otravný protiva. Možnost povyražení nelze očekávat ani od Koralíniných nových sousedů, jimiž jsou dvě vysloužilé herečky a bývalý ruský cirkusák pan Bobinsky. Asi by se brzy ukousala nudou, kdyby v jedné z místností Koralína neobjevila tajné dveře. Za nimi čeká překvapení. Alternativní svět, který je na první pohled velmi podobný tomu reálnému, ale už na druhý úplně jiný - lepší.

(zkopírováno www.csfd.cz)Naše malá dobrodružná Koralínka při cestě do druhého světa za tajnými dveřmi.
Pokud mohu ohodnotit tento film musím rozhodně dát 4/5 hvězdiček, neboť zpracování, nápad a kvalita filmu celkově je naprosto ohromná. Rovněž hudba patří k těm opravdu povedeným kouskům, jež si člověk rád stáhne do mobilu a poslechne.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama