Padlá

22. listopadu 2017 v 17:10 | Kallistó |  Stories
Velmi krátká povídečka, jež patří rovněž mezi ty, které jsem napsala kdysi a nepovažuji ji za to nejhorší co jsem vyplodila.
Enjoy


Koupelnou se rozlehl zvuk vody třištící se o umyvadlo. Bělost koupelny narušovala karmínová tekutina, jež zanechávala za sebou skvrny, malé kapičky táhnoucí se od dveří až k umývadlu.
Po kolikáte tu stojím a dívám se na tuhle spoušť, opřený o rám dveří? Už ani nevím je to skoro noc co noc, kdy slýchávám, jak přijde domů, hodí klíče do mysky u dveří a pomalým krokem se odplouží do koupelny, kde ze sebe smyje tu rudou tekutinu - krev. Vždy tu tahle stojím a stejně jako ona bezvýrazně přihlížím, jak pomalu ze sebe stahuje tričko a kalhoty zašpiněné od krve. Prvních pár takových nocí jsem byl vyděšený, ale časem jsem se naučil to co ona brala jako samozřejmost - nasadit masku lhostejnosti, jako kdyby se jí to vůbec netýkalo, jako by byla pohý přihlížející. Zakroutím hlavou a po chvíli odejdu zpět do ložnice s nadějí na milosrdný spánek. Doufám, že ráno zjistím, jak celé tohle byl jen hodně hloupý sen.

Že moje milovaná žena není vrah ...
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 22. listopadu 2017 v 17:30 | Reagovat

To musí být hrozný pocit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama